ZRKADLENIE (Mýlil som sa v tebe...)

15/04/2023

Ak uznáme, že sme o niekom mali mylnú domnienku (v určitej konkrétnej oblasti či situácií), tak musíme priznať aj to, že to bola naša vlastná projekcia, ktorú sme vložili do tohto človeka. Práve tieto "prípady" kedy si vieme uvedomiť, že sme si NIEČO vyMYSLELI a naše vymyslené konštrukty (domnienky) sa nepotvrdili, si MUSÍME priznať, že to bolo niečo, čo pochádzalo z nášho vnútorného sveta a teda naša pravda, ktorá sa nám projektovala (zrkadlila) v niekom inom = vo vzťahu s človekom, ktorý bol na to vhodný. Ak si toto priznáme, môžeme začať pátrať, práve v tom svojom vnútornom svete, kde nastala "chyba" (skôr, čo som si doteraz o sebe neuvedomoval).

Konkrétny vyMYSLENÝ príklad:

Myslel som si, že Ferdinand František je hlupák a najmä čo sa týka politických názorov. Po čase som zistil, že má omnoho lepší prehľad o politike a celom dianí nie len u nás, ale aj v Európe či vo svete a za hlupáka som tu asi JA. :) - Áno, Ego bude chcieť toto zistenie = túto nepríjemnú skutočnosť popierať čo najdlhšie, ale čím skôr si priznám, že to JA, že to moje konštrukty mysle a moje emócie.... tým skôr s tými emóciami a konštruktami v myšlienkach (ego) môžem pracovať. Ideálne je pochopiť sekvenčné prepojenie centier Mysle a Duše a potom jednotlivo a zvlášť, po analýze v mužskom svete a ženskom svete zvlášť priviesť "výsledky" k spojitosti Ega.

Ak sa jedná napríklad o tému hlupáctva, sú na mieste otázky:

Čo považujem za hlúpe?

Ktoré témy mi prídu hlúpe?

Koho považujem za hlupáka?

Kedy sa ja cítim ako hlupák?

Bojím sa byť za hlupáka?

V akých oblastiach sa tak cítim?

V akých oblastiach sa tak vôbec necítim?

V akých oblastiach sa tak nechcem (bojím) cítiť???? !!!! - najdôležitejšia otázka, lebo ak niečo odsúvam zo svojho vnútorného sveta, tak to "hádžem" na iných = princíp zrkadlenia. Nie všetko si zrkadlíme vo vzťahoch a zďaleka nie všetko je deštruktívne. Zrkadliť si vieme aj produktívne veci alebo vieme s deštuktívnym zrkadlením produktívne pracovať, aby nastalo vyrovnanie a potreba zrkadlenia (hádzania "hovna" na iných) zaniká.

Duchovná gramatika nás postupne pripravuje na pochopenie jednotlivých princípov človeka (mužský a ženský), rovnako aj svetov (vnútorný a vonkajší), následne na určovanie slovných druhov (byť vedomí v slovnom prejave svojom a iných) ako aj celkových prejavov Ega. Snaží sa nás cez porozumenie v slove (učivo), dostať do praxe našich vzťahov, aby sme mohli viac spoznávať seba a naprávať to, o čom sme ani nevedeli, že nám neprospieva.

Poď aj ty študovať Duchovnú gramatiku – už čoskoro...